Lajmi i Fundit
  1. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  2. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  3. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  4. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  5. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues

KHF Vjosa (SF)

Adresa:Rr.Tahir Sinani  Nr-20
Telefoni:   +383(44)228- 436
E-maili: khvjosa@gmail.com
Personi kontaktues: Avni Duraku
Ngjyrat e klubit (fanellave):  Të  Portokallta  dhe të Gjelbërta
Ngjyrat rezervë: E Kuqe
Palestra ku i zhvillon ndeshjes: Bill Cllinton  Ferizaj
Palestra rezervë: Shtime
Dita kur i zhvillon ndeshjet: Të Shtunën
Ora e fillimit të ndeshjeve; 17:00

Coaching Staff

Head Coach

Bobby Brown

(Nationality: Australia)

Miami heat team

PlayerClubMIN
Qëndresa Berisha (C)KHF Vushtrria0
Lena MekolliKHF Vushtrria0
Bleda KrasniqiKHF Vëllaznimi (SF)0
Bleona HashaniKHF Vushtrria0
Mimoza SefediniKHF Vushtrria0
Aida StagovaKHF Vëllaznimi (SF)0
Loreta BerishaKHF Vushtrria0
Gresa LlapashticaKHF Vushtrria0
Rinesa UkaKHF Vushtrria0