Lajmi i Fundit
  1. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  2. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  3. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  4. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  5. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues

KHF Vëllaznimi (SF)

Adresa:Ymer Prizreni nr.6
Telefoni: +383(44) 246-944
E-maili:vellaznimifhc@gmail.com
Personi kontaktues:  Tomor Pozhgu
Ngjyrat e klubit (fanellave): Kuq e zi
Ngjyrat rezervë:  Zi e kuq
Palestra ku i zhvillon ndeshjes: “Shani Nushi “Gjakovë
Palestra rezervë:Junik 
Dita kur i zhvillon ndeshjet:E diele
Ora e fillimit të ndeshjeve;ora 12:00 dhe 15:00

 

Coaching Staff

Head Coach

Bobby Brown

(Nationality: Australia)

Splash team

PlayerClubMIN
Qëndresa Berisha (C)KHF Vushtrria0
Lena MekolliKHF Vushtrria0
Bleda KrasniqiKHF Vëllaznimi (SF)0
Bleona HashaniKHF Vushtrria0
Mimoza SefediniKHF Vushtrria0
Aida StagovaKHF Vëllaznimi (SF)0
Loreta BerishaKHF Vushtrria0
Gresa LlapashticaKHF Vushtrria0
Rinesa UkaKHF Vushtrria0