Lajmi i Fundit
  1. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  2. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  3. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  4. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  5. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues

KHF Shqiponja (SF)

Adresa:Palati i Sporteve “SHANI NUSHI”, 50 000 Gjakove
Telefoni:+383(44)129162
E-maili: khf.shqiponja@gmail.com
Personi kontaktues: Skender Alijaj
Ngjyrat e klubit (fanellave): Kuq e zi
Ngjyrat rezervë: Bardh e zi
Palestra ku i zhvillon ndeshjes:Palati i Sporteve “SHANI NUSHI” Gjakovë
Palestra rezervë: Palestra Ereniku Junik
Dita kur i zhvillon ndeshjet: E shtunë, e diellë
Ora e fillimit të ndeshjeve; 14:00

Coaching Staff

Head Coach

Bobby Brown

(Nationality: Australia)

Memphis team

PlayerClubMIN
Qëndresa Berisha (C)KHF Vushtrria0
Lena MekolliKHF Vushtrria0
Bleda KrasniqiKHF Vëllaznimi (SF)0
Bleona HashaniKHF Vushtrria0
Mimoza SefediniKHF Vushtrria0
Aida StagovaKHF Vëllaznimi (SF)0
Loreta BerishaKHF Vushtrria0
Gresa LlapashticaKHF Vushtrria0
Rinesa UkaKHF Vushtrria0