Lajmi i Fundit
  1. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  2. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  3. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues
  4. Prishtina – Kastrioti, ndeshja më interesante te hendbollistet

Shqiponja

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Coaching Staff

Head Coach

Bobby Brown

(Nationality: Australia)

Memphis team

PlayerTeam
Qëndresa Berisha (C)Vushtrria
Lena MekolliVushtrria
Bleda KrasniqiVëllaznimi
Bleona HashaniVushtrria
Mimoza SefediniVushtrria
Aida StagovaVëllaznimi
Loreta BerishaVushtrria
Gresa LlapashticaVushtrria
Rinesa UkaVushtrria

Superliga

PosTeamTWDLFADIFFPts
1Istogu18170127564236634
2Vushtrria8150028864237831
3Prishtina18112324057440727
4Shqiponja18111228959445323
5Kastrioti741221245038720
6Drita831421447657014
7Samadrexha730416641653114
8Jusuf Gervalla71061593855409
9Vëllaznimi71061403566827
10Vjosa70071162425710