Lajmi i Fundit
  1. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  2. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  3. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  4. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  5. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues

Khf Prishtina 1957

Coaching Staff

Trainerja

Zijavere Loshi

(Nationality: Kosovo)
Assistant Trainer

Valbona Rudaku

(Nationality: Kosovo)
Advance Scout

Valon Zariqi

(Nationality: Kosovo)

Superliga

PosClubTWDLFADIFFPts
112110143031012022
212 10 01275399260 20
31290224536025720
411150025764237818
512 401211430310 10
6121061593855408
7120 082603253348
8121061403566827
9123041664165315
10113041904765700
117007116246-1300