Live
  1. “This is Ramirez among the goalkeepers.” “Splash” does not sell him even for €50 million
  2. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  3. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  4. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  5. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  6. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues
Nationality
kos Kosovo
Position
Pivot
Current Team
Khf Prishtina 1957
Past Teams
KHF Shqiponja (SF)
Season:
Shkurta Mehmeti
Lindur   : 20/04/1994
Vendi     : Gjakovë
Gjatesia : 1’75
Pozita    : Pivot
Nr i preferuar :Nr 10
Fillimi i karierës eshte ne Khf Shqiponja , që nga vini 2010 kame filluar ushtrime ne klubin e hendbollit Khf Shqiponja Gjakovë si kadete , dhe fillove lojet ne superlige te Kosovës , ne komunen e Gjakoves k
2015/16 Women’s Challenge Cup 
 Khf Shqiponja vs Rocasa Gran Canaria ACE (ESP) , Khf Shqiponja  vs  ZRK Pelister 2012 ,
Challenge Cup 2016-17 – Last 16
Khf Shqiponja vs DHC Sokol Poruba
Khf Shqiponja vs  Maccabi Arazim Ramat gan

Challenge Cup 2017-18 – Round 3
Khf Shqiponja vs VSADA CJ Barros
2018/19 Women’s EHF Cup  Khf Shqiponja vs Spono Eagles ,

 

Offense

Superliga

SeasonClubPTSFG AttFGMASTSTLBLKFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%DEFTOPFGGSCMP%APGPen%PerfP%SH%GPGTD%TD AvgG%PKAMINSHSOGPKGPAPSKPOwn GoalsCKOFFFSDRBRPGSPGBPGEFFPPG
Total-00000000000000000

Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll

SeasonClubPTSFG AttFGMASTSTLBLKFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%DEFTOPFGGSCMP%APGPen%PerfP%SH%GPGTD%TD AvgG%PKAMINSHSOGPKGPAPSKPOwn GoalsCKOFFFSDRBRPGSPGBPGEFFPPG
Total-00000000000000000