Live
  1. “This is Ramirez among the goalkeepers.” “Splash” does not sell him even for €50 million
  2. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  3. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  4. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  5. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  6. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues

News

placeholder
Sticky Post
“This is Ramirez among the goalkeepers.” “Splash” does not sell him even for €50 million
April 29, 2016

After 20 months, it is still too early to grade James’ 2014 decision to leave the Heat and return to Ohio habitant morbi tristique senectus et netus

Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
March 4, 2020

Vushtrria – Ferizaj, ndeshja më interesante e çerekfinales së Kupës Të martën nga ora 12:00 është tërhequr shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshja më interesante do të zhvillohet në Vushtrri ku takohen Vushtrria e Ferizaj. Bëhet fjalë për dy skuadra që synojnë edhe titullin…

Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
March 3, 2020

Prishtina nuk ka lejuar befasi në ndeshjen ndaj Kastriotit dhe e ka bërë edhe më të fortë garën për kreun e tabelës në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Të dielen Prishtina fitoi 34:21 ndaj Kastriotit, në javën e 12-të të Superligës. Prishtina është në vend të tretë me 20 pikë, sa i…

Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
November 13, 2018

Ndeshje në mesjavë kanë edhe hendbollistet, por jo kampionale. Të mërkurën e të enjten luhen takimet e rrethit të parë të Kosovës së Kosovës (femrat). Të mërkurën janë ndeshjet: Dukagjini – Istogu (17:30), Prishtina – Llapusha (16:30), Vushtrria – KEK-u (17:30), Shqiponja – Jusuf Gërvalla (18:00). Istogu, Prishtina, Vushtrria e Shqiponja janë skuadra të kreut…

Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
November 6, 2018

Të shtunën  luhet edhe xhiroja e shtatë në Superligën e hendbollisteve.                           Vushtrria – Prishtina do te luhet në ora 15:00. Vushtrria është lider ndersa Prishtina udheton ne vushtrrri pas barazmit me Kastriotin.  

Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues
November 6, 2018

Ashtu si pritej kishte rivalitet në kryendeshjen e javës së gjashtë të Superligës së Kosovës për hendbolliste në mes të Prishtinës dhe Kastriotit të Ferizajt. Dhe në fund ndeshja e luajtur të dielen në kryeqytet nuk dha fitues, duke përfunduar me rezultat 22:22. Prishtina e nisi shumë më mirë ndeshjen duke krijuar epërsi deri në…

Prishtina – Kastrioti, ndeshja më interesante te hendbollistet
November 3, 2018

Të shtunën e të dielen luhet edhe xhiroja e gjashtë në Superligën e hendbollisteve. Tri ndeshje janë të shtunën e dy të dielen.                               Kampioni aktual, Shqiponja luan të shtunën (nesër) prej orës 14:00 në Gjakovë, kurse përballë do ta ketë…

placeholder
NBA. “Toronto” beat “Boston”, “Lakers” won in the overtime “San Antonio”
May 8, 2018

The popular NBA reporter has missed on his Finals projection each of the past six seasons, and the YouTube gods have put together a video montage.

placeholder
Ed Stahl about Gunner: “Oh, I heard this name. Only I don’t remember what he”
May 2, 2018

Turning the Lakers around is a tall task for any coach from tournament, let alone a rookie, but Luke Walton feels he’s ready for the job.

placeholder
NFL. Armstrong’s Cup. Final of the West. UEFA will take the SKA
May 2, 2018

Turning the Lakers around is a tall task for any coach from tournament, let alone a rookie, but Luke Walton feels he’s ready for the job.

placeholder
Splash & Tribuna US opens the position of Senior Sales Manager
May 2, 2018

Turning the Lakers around is a tall task for any coach from tournament, let alone a rookie, but Luke Walton feels he’s ready for the job.