Live
  1. “This is Ramirez among the goalkeepers.” “Splash” does not sell him even for €50 million
  2. Hidhet shorti per Kupen e Republikes së Kosovës
  3. Khf Prishtina mposht Kastriotin dhe barazon pikët me Istogun
  4. Në mesjavë takimet e rrethit të parë të Kupës për hendbolliste
  5. Vushtrria – Prishtina, ndeshja e radhës.
  6. Kryendeshja e hendbollisteve nuk jep fitues

Arritjet e klubit

FOTO NGA FESTA PËR TITUJT KAMPIONË 

Federata e Hendbollit e Kosovës ka arritur që të sigurojë evidencën e  fituesëve të Kampionateve në konkurencën e femrave që nga vitit i largët 1971/72 dhe pse Kampionatet  jane zhvilluar  ne formë turneu, ne vitete 1960, 1961, 1962 dhe 1963, por edhe disa vite nuk janë luajtur fare,  kurse tani skuadrat tona kosovare garojnë edhe në Kupat e EHF-it.

Më poshtë gjeni vitet ku klubi KHF Prishtina është shpallur kampion. Më heret ajo është quajtur “Kosova”.

Shiko profilin tonë ne Instagram na ndjekni për më të rejat